Odhav, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24ACTPP8958R1Z5
Call 08047845758 67% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Size (Height) | 5 inch |
| Thickness | 8-10 mm |
| Brand | Maxcel Plast |
| Color | Red |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Electric Fittings |
View Complete details
Product Brochure
| Module | 4 Module |
| Shape | Square |
| Material | Plastic |
| Finish | Glossy |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Color | White |
| Brand | Maxcel |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Box Size | 8 HR |
| Material | G.I. METAL |
| Mounting Type | Coating Concealed |
| Protection Rating | IP65 |
| Color | Colar Coated |
| Usage | CONCEAL |
| Brand | MAXCEL PLAST |
| Shape | Rectangular |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Thickness | 8-10 mm |
| Brand | Maxcel Plast |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Electric Fittings |
| Material | PVC |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Thickness | 8-10 mm |
| Mounting Type | Concealed Mounting |
| Shape | Square |
| Brand | MAXCEL PLAST |
| Color | ORANGE |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Module Size | 7 X 7 ROUND |
| Compatible Brand | MAXCEL PLAST |
| Color | White |
| Finish | Glossy |
| Mounting | ROUND |
| Country of Origin | Made in India |
| Plate Material | ABS |
| Material | Plastic |
Additional Information:
View Complete details