Odhav, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24ACTPP8958R1Z5
Call 08047845758 67% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Number of Modules | 1/2,3,4,6,8 HR,8RE,12,16,18 |
| Thickness | 8-10 mm |
| Mounting Type | Concealed Mounting |
| Brand | MAXCEL PLAST |
| Shape | Square |
| Color | ORANGE |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Module Size | 0.8,0.6 |
| Number of Modules | 1 M |
| Sheet Thickness | 0.8 mm |
| Shape | Rectangular |
| Galvanizing Type | G.I |
| Mounting Type | Concealed Mount |
| Cable Entry | Side Entry |
| Brand | MAXCEL PLAST |
| Color | SILVER |
| Surface Finish | COATED |
| Usage/Application | FOR ELECTRICAL FITTING |
| Type of Requirement | Monthly |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Thickness | 8-10 mm |
| Mounting Type | Surface Mounting |
| Shape | Square |
| Cable Entry | Bottom Entry |
| Brand | Maxcel Plast |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Thickness | 8-10 mm |
| Mounting Type | Concealed Mounting |
| Shape | Square |
| Brand | MAXCEL PLAST |
| Color | BLACK |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Material | PVC |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Color | WHITE |
| Shape | Square |
| Brand | MAXCEL PLAST |
| Material | PVC |
| Packaging Type | BAG PACKGING |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
| Material | Plastic |
| Brand | MAXCEL PLAST |
| Color | White |
| Number Of Ways | 8 |
| Electric Resistance | YES |
| Suitable For | ASSEMBLING SWITCHES |
| Packaging | 10 PIECES |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Shape | Square |
| Box Size | 75 mm |
| Sheet Thickness | 0.8 mm |
| Material | Metal |
| Material Grade | GI |
| Mounting Type | Ceiling Mount |
| Number Of Knockouts | 8 |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Usage | CONCEAL |
| Material | G.I. METAL |
| IP Rating | IP55 |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Mounting Type | concealed |
| Size | 4 Module |
| Color | grey |
| Finish | coated |
| Brand | MAXCEL PLAST |
| Usage/Application | for electric fittings |
| Product Name | G.I Metal concealed |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Connection Type | 4 Way |
| Type of Box | SPN |
| Material | METAL |
| Door Type | Double Door |
| Color | WHITE |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Connection Type | 4 Way |
| Door Type | Single Door |
| Material | PVC |
| Color | WHITE |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
| No. of Ways | 4 Way |
| Is It Water Proof | Water Proof |
| Material | PVC |
| Brand | MAXCEL PLAST |
| Size/Dimension | 65MM DEEP |
| Color | WHITE |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details