Odhav, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24ACTPP8958R1Z5
Call 08047845758 67% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Current Rating | 10A |
| Material | Plastic |
| Bulb Base Type | B15 |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Maxcel Plast |
| Usage/Application | Electric Fittings |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Brand | MAXCEL PLAST |
| Holder Type | Angle Holder |
| Number of Modules | 1/2 |
| Bulb Base Type | B15 |
| Material | Polycarbonate |
| Plate Style | Classic |
| Color | White |
| Current Rating | 5A |
| Warranty | 6 Month |
| Voltage | 120V |
| Finish | Polished |
View Complete details