Odhav, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24ACTPP8958R1Z5
Call 08047845758 67% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Number of Modules | 1/2,3,4,6,8HR,8RE,12,16,18 |
| Thickness | 8-10 mm |
| Mounting Type | Concealed Mounting |
| Brand | MAXCEL PLAST |
| Shape | Square |
| Color | BLACK |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Size (Height) | 5 inch |
| Brand | Maxcel Plast |
| Color | Red |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Electric Fittings |
| Material | PVC |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Size (Height) | 5 inch |
| Thickness | 8-10 mm |
| Brand | Maxcel Plast |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Electric Fittings |
| Material | PVC |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Size (Height) | 5 inch |
| Thickness | 10-20 mm |
| Brand | Maxcel Plast |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Electric Fittings |
View Complete details
Product Brochure
| Size (Height) | 4 inch |
| Thickness | 8-10 mm |
| Shape | Square |
| Brand | Maxcel |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Thickness | 8-10 mm |
| Mounting Type | Concealed Mounting |
| Shape | Square |
| Brand | MAXCEL PLAST |
| Color | WHITE |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Thickness | 10-20 mm |
| Mounting Type | Concealed Mounting |
| Shape | Square |
| Brand | MAXCEL |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Thickness | 10-20 mm |
| Mounting Type | Concealed Mounting |
| Shape | Square |
| Brand | MAXCEL PLAST |
| Color | AS PER REQUIMENT |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Thickness | 10-20 mm |
| Mounting Type | Concealed Mounting |
| Shape | Square |
| Brand | MAXCEL PLAST |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Thickness | 8-10 mm |
| Mounting Type | Concealed Mounting |
| Shape | Square |
| Brand | MAXCEL PLAST |
| Color | BLACK |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Thickness | 8-10 mm |
| Mounting Type | Concealed Mounting |
| Shape | Square |
| Brand | MAXCEL PLAST |
| Color | BLACK |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Size (Height) | 3 inch |
| Thickness | 8-10 mm |
| Mounting Type | Concealed Mounting |
| Shape | Square |
| Cable Entry | Side Entry |
| Brand | MAXCEL PLAST |
| Is It Corrosion Resistant | Corrosion Resistant |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
| Size (Height) | 3 inch |
| Shape | Square |
| Brand | Maxcel Plast |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Electric Fittings |
View Complete details
| Size (Height) | 4 inch |
| Brand | Maxcel Plast |
| Color | Grey |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | PVC |
| Usage/Application | Electric Fittings |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Number of Modules | 8 M |
| Mounting Type | Concealed Mounting |
| Shape | Rectangular |
| Phase | 3 phase |
| Cable Entry | Side Entry |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details